Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Puntíkový týden „OBLEČME SI PUNTÍKY A ZBAVME LIDI PŘEDSUDKŮ“

Puntíkový týden „OBLEČME SI PUNTÍKY A ZBAVME LIDI PŘEDSUDKŮ“Datum konání:
21.10.2022

29. říjen 2022 byl vyhlášen Světovým den psoriázy - lupénky. Také naše škola se prostřednictvím ŽP rozhodla k celorepublikové akci „Puntíkový den“, připojit. Cílem akce bylo zvýšit povědomí veřejnosti o onemocnění zvaném psoriáza (lupénka), a poukázat především na neinfekční povahu tohoto onemocnění. Tudíž správnou informovaností veřejnosti pomoci odstranit sociální předsudky, které kolem lupénky kolují. Myšlenka, seznámit děti s touto nemocí a podpořit pacienty, se nám zalíbila. Stručnou a srozumitelnou formou učitelé seznámili děti s myšlenkou, že nikdo nejsme stejní, musíme pomáhat nemocným, vážit si vlastního zdraví a neodsuzovat nikoho pro jeho jinakost. Děti ze speciální třídy si tvořily berušky, mochomůrky, zahrály si pohybovou hru s papírovými puntíky, hledaly ukryté puntíkované předměty, na velký papír obkreslovaly siluety svých spolužáků, které pak za pomocí dospělých vystřihovaly a polepovaly barevnými puntíky. Děti z přípravné třídy pojaly projektové vyučování „Šmoulově“. Veselého a pracovitého čiperu si každý mrňous zdobil puntíky, nezapomnělo se ani na šmoulí domečky a mnoho dalších zajímavých aktivit. S puntíky se pracovalo také v hodinách matematiky – počítaly se puntíky, řešily se slovní úlohy, v českém jazyce žáci pracovali s textem, jehož prostřednictvím se o této nemoci dozvídali další informace, které si pak mohli doplnit a rozšířit v hodinách informatiky. Puntíky se také malovaly, vystřihovaly, vyráběly se puntíkové náramky a každá třída vybarvovala „puntíkový koberec“, který posloužil při společném focení žáků, učitelů a asistentů v tělocvičně.

Děti se při jednotlivých činnostech pobavily a užily si mnoho veselých a tvořivých aktivit. Věříme, že pochopily a porozuměly myšlence, že trable i neduhy snáze překonáme s kamarády, rozumem a veselou myslí.

FOTO NA STRÁNKÁCH ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU ZDE

Celý puntíkový týden završilo "puntíkované setkání" všech v tělocvičně - VÍCE ZDE