Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Ukliďme Česko 2023

Ukliďme Česko 2023Datum konání:
30.3.2023

Do celostátní akce Ukliďme Česko jsme se zapojili v pátek 30.3.2023. Mladší žáci uklidili trasu od papírny Aloisov (dříve firma Melecky) až k Pavelákům a zpět. Označené pytle s odpadem jsme shromáždili u brodu, aby byly na místě vhodném pro svoz. Starší žáci se vydali po vycházkové trase pod Letním kopcem a skončili v malém remízku v místech, kde končí ulice B. Němcové. Odtud vytahali množství kabelů, skla a plastů, které dopravili na místo dostupné pro nakládku za parkoviště u firmy Hutník. Odtud pak v odpoledních hodinách svezl odpady pan školník. Měli jsme z odvedené práce radost, která ovšem dlouho netrvala. První pytel s odpadky se objevil už ve středu po svozu u stromků naproti vjezdu do firmy Profily a zelené pytlíky s „psím potiskem“ už zase svítí u plotu papírny. Toto místo je zřejmě oblíbené – autor této povedené skládky by měl vědět, že psí výkal se rozloží za poměrně krátkou dobu, ale plastový sáček ho nepochybně přežije. Kdyby si lidé uvědomili, že tato planeta je naše a jsme za ni tedy zodpovědní, byl by náš svět ještě o kousek hezčí.  

FOTO ZDE