Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 800 let města Opavy

800 let města OpavyDatum konání:
26.5.2024

Členky našeho tanečního kroužku Khamorostar byly pozvány na velkolepé oslavy výročí 800 let města Opavy.

Slavnostní program začal historickým průvodem s názvem "Setkání věků" z Dolního náměstí přes centrum města až do Městských sadů a zahájil tak dvoudenní festival. Součástí průvodu byly významné osobnosti města: Král Přemysl Otakar I. s družinou, který v roce 1224 přidělil Opavě městská práva, Petr Bezruč, Joy Adamsonová, Max Breda, či David Weinstein a také kulturní a školní instituce, Slezské divadlo, zájmové spolky, Slezské zemské muzeum, firmy a společnosti. Je nám velkou ctí, že i naše tanečnice se mohly průvodu zúčastnit a také, že jim bylo umožněno vystoupení s romskou kapelou.

FOTO ZDE