Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Přípravná třída

Přípravná třída


Díky změně zákona se podařilo v září 2019 po dvouleté pauze opět otevřít přípravnou třídu. 

V § 47 odst. 1 první věta zní: „Obec, svazek obcí, kraj a registrovaná církev a náboženská společnost, které bylo přiznáno oprávnění k výkonu zvláštního práva zřizovat církevní školy 6), mohou zřizovat přípravné třídy základní školy pro děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky (tzn. děti od 5ti let), u kterých je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj, přednostně děti, kterým byl povolen odklad povinné školní docházky.“Jedná se tedy jen o návrat do stavu před novelizací.

Přípravnou třídu lze zřídit pro minimálně 10 dětí.

Tato třída pracovala při škole od září  roku 1993. Hlavním úkolem bylo odstranit handicap nepodnětného prostředí a připravit děti na vstup do první třídy základní školy. Děti poté absolvovaly školní zápis na škole, kterou pro ně vybrali jejich rodiče. Děti, které nastoupily do naší základní školy, měly  při vstupu do 1. třídy výhodu znalosti školního prostředí, neboť přípravná třída i školní třídy jsou v jedné budově. V přípravné třídě pracoval s dětmi pedagog s bohatou praxí v mateřské škole a vysokoškolským vzděláním zaměřeném na vzdělávání předškolních dětí.

Štítky:

Máme dětí jako smetí...

Letos máme v přípravné třídě plno. Koukněte, třeba je znáte 

Více

Publikováno 10. 12. 2021 16:21

Vzdělávací program

Datum konání: 6. 9. 2019

Výchova komunikativního a vstřícného dítěte, schopného přizpůsobit se pravidlům a životu v sociální skupině a připraveného na vstup do 1.třídy ZŠ.

Více

Publikováno 7. 10. 2021 2:23