Úvod > Aktuality > Beseda s policisty

Beseda s policisty

6.5.2022

V rámci prevence kriminality proběhla v pátek 6. května 2022 pro žáky Základní školy, nám. Jana Zajíce 1 ve Vítkově beseda o činnosti Městské policie a Policie ČR.

Besedu provedli strážníci Městské policie Vítkov a pan praporčík Policie ČR Vítkov.

Poutavým způsobem bylo předvedeno vybavení, které MP i PČR využívá ve své práci, žáky zaujaly především různé donucovací prostředky a pomůcky potřebné k odchytu zvířat. Zajímavá byla také část věnovaná bezpečnosti silničního provozu s důrazem na cyklisty spojená s prohlídkou policejních aut.

Rovněž informace o omamných a psychotropních látkách a negativním vlivu na jejich uživatele byla pro naše žáky přínosem.

Za ochotu a zajímavé provedení besedy strážníkům i panu praporčíkovi děkujeme a těšíme se na příští spolupráci.