Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Branný den nižší stupeň

Branný den nižší stupeňDatum konání:
2.9.2022

V pátek ráno, navzdory vidině orosené trávy, vyrazilo 52 žáků nižšího stupně (včetně předškoláků) na branné dopoledne do přírody.  Měli jsme připraveno několik činností tak, aby nebyly prostoje – zdravovědu, štafetový závod družstev, výuku chůze na chůdách i házecí aktivity. Zdaleka ne všechno jsme stíhali, protože menší děti se na opékání párků vždycky těší skoro jako na Vánoce, takže musí dostat prostor pro uspokojení hladového bříška. Nicméně – zvládli jsme štafetové běhy smíšených družstev a děti to kupodivu moc bavilo. Nejstarší žáci – kapitáni družstev si vybírali k sobě mladší a mladší ročníky tak, aby si zazávodil každý a síly byly vyrovnané. Povedlo se i vysvětlit závodníkům jejich úkol a opravdu všichni dali do závodu veškeré své síly a schopnosti. Vítězný tým byl odměněn sladkou cenou.

Paní asistentka Pavlína proškolila děti v oboru zdravovědy a provedla s nimi i několik praktických cvičení, paní vychovatelka Jana zase předvedla dětem výcvik pejsků - poslušnost i překonávání překážek, starší se chopili tenisových míčků a vynalezli si novou házecí postřehovou hru – tu ještě dovedeme k dokonalosti. Počasí se vydařilo a s ním i celé dopoledne, za jehož hladký průběh děkuji všem dospělákům, kteří se zapojili.

 

FOTO ZDE