Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Což takhle dát si ETIKETU?

Což takhle dát si ETIKETU?Datum konání:
30.1.2023

30. ledna, den před vydáváním pololetních vysvědčení, prožili žáci 2. stupně mimořádně vydařené dopoledne. Věnovala se nám paní Kateřina Kloudová ze společnosti Katherine v Brně, jež spolupracuje s panem Ladislavem Špačkem, autorem několika knih o etiketě.

V úvodu jsme si poslechli teorii a to se nám zdálo, že je vše jasné. Následovaly ale interaktivní hříčky, při nichž jsme zjistili, že máme velké rezervy. Postupně jsme se vžívali do rolí kamarádů, mužů, žen, ředitele školy, učitelů, žáků a procvičovali jsme běžné i náhodné okolnosti při setkávání ve škole, v kabinetě, na chodbě, v šatně, v jídelně, v restauraci, v dopravních prostředcích…

Zajímavá byla dramatizace nahodilého shledání dvou mladých lidí před sto lety. To jsme se dobře pobavili, zasmáli a zaradovali současně, že už je současná doba.

Dnes se bohužel setkáváme s poklesem hodnot etikety stále častěji. Jsme rádi, že vedení naší školy zajišťuje pro žáky aktivity, při nichž se rádi učíme a rovněž se tak připravujeme pro život v budoucnu.

žáci VII. - IX. tříd

FOTO ZDE