Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den s Armádou ČR

Den s Armádou ČRDatum konání:
4.5.2023

Dne 4. května 2023 jsme navštívili akci, kterou pro děti připravili vojáci v kasárnách v Lipníku n. Bečvou. Celý areál kasáren byl ten den zastavěn technikou,  volně dostupnou dětem, vojáci i vojačky vítali děti s úsměvem, všechno vysvětlili, předvedli, popovídali si s nimi, odpovídali na otázky, nabídli ochutnávku vojenské stravy. Krom toho připravili mnoho aktivit, na nichž si děti mohly procvičit hlavu i tělo – lanové dráhy, kvízy o rostlinách, střelba z vojenských zbraní, vysílačky, nebo nákladní vozy, jimiž malé zvědavce vozili po areálu. Čas od času nám nad hlavami s burácením přelétaly vrtulníky. Když jsme pak ty nejmladší pustili do skákacího hradu, bylo jejich štěstí dokonalé. Většina z nich pak zpáteční cestu autobusem spokojeně prospala.

FOTO ZDE