Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Exkurze Domov Vítkov

Exkurze Domov VítkovDatum konání:
12.5.2022

Ve čtvrtek 12. 5. 2022 se skupina 7 žáků, zúčastnila plánované exkurze v zařízení sociálních služeb „DOMOV VÍTKOV“. Tato akce byla zajištěna ve spolupráci s Centrem inkluze, v rámci přípravy na volbu povolání. K účasti byli vybráni převážně vycházející žáci a žáci vyšších ročníků.

Po vřelém přivítání v recepci jsme se přesunuli do společenské haly, kde proběhlo seznámení se stručnou historií zařízení a náplní a rozsahem služeb, které poskytuje.

Poté jsme společně, v doprovodu sociální pracovnice, vyrazili k prohlídce samotného zařízení. Prohlédli jsme si jeho jednotlivé části a postupně se také seznámili s profesemi pracovníků, kteří zajišťují chod celé organizace.

Po zajímavé prohlídce následovala diskuse, kde se žáci informovali především o možnostech zaměstnání v tomto zařízení.

Celkově lze hodnotit tuto exkurzi jako velmi podnětnou a přínosnou, především z důvodu, že se jedná o místní organizaci, a také, že je zde možno v budoucnu najít zajímavé pracovní uplatnění.

FOTO ZDE