Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Hry a učení s pohádkami v přípravce

Hry a učení s pohádkami v přípravceDatum konání:
17.3.2023

Každý týden v naší přípravce se odehrává na téma některé známé pohádky.

V posledním únorovém týdnu se děti zkoušely kutálet jako KOBLÍŽEK, malovaly krásné mlsné lišky, koulely koblížky z modelovací hmoty a ve školní kuchyňce si s paní učitelkou usmažily ty pravé a cukrované. Březen zahájily stavbou tří malých domečků: jeden ze slámy, druhý ze dřeva a ten třetí, nejpevnější, z cihel. Vyráběly ze starých kostek cihly a stavěly z nich "opravdový dům", rozdělovaly předměty podle toho, z jakého jsou materiálu, naučily se kreslit čuníka podle říkanky a na školní zahradě si postavily také tři domy a zahrály si na pohádku o třech prasátkách. Největší radost měly, když v improvizovaných kamnech "zatopily" prskavkou a připálily zlému vlkovi ocas. V dalším týdnu pokračovaly pohádkou Hrnečku, vař! a těšily se, až si s paní učitelkou budou vařit krupicovou kaši, o které se naučily i veselou písničku.

FOTO ZDE