Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Jarní projektová výuka - Bylinková zahrádka

Jarní projektová výuka - Bylinková zahrádkaDatum konání:
24.5.2023

Křičí křeček na křečka: "Řekni třikrát VAŘEČKA, pak do toho vaření, přidej trochu koření!"

Žáci 1.ročníku a přípravné třídy za vydatné pomoci "velkých" páťáků, zakládali na místě, kam chodí vždy pozorovat přírodu, bylinkovou zahrádku. Nejdříve zjišťovali, co takové rostlinky potřebují, aby rostly. Ke každému květináčku si přivoněli a rozhodovali, jak a kam bylinky zasadí. Lopatky, maličké rýče i hrábě jim pomohly, páťáci jim poradili a tak se dílo povedlo. Ještě trošku vody ke každé bylince a můžou se těšit, jak se bude jejich rostlinkám dařit.

Takový bylinkový čaj, jaký si příště uvaří, jistě ještě nikdy nevyzkoušeli! A buřtíky na rozmarýnu s tymiánem - to bude určitě mňamka!

FOTO ZDE