Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Jarní projektová výuka - O líné včelce

Jarní projektová výuka - O líné včelceDatum konání:
2.5.2024

Jarní projektová výuka žáků přípravné a první třídy začala tradičně pohádkou, tentokrát O líné včelce, která navedla k lenošení celý včelí úl. Květiny nikdo neopyloval. Dozvěděli se to medvědi a začali květiny opylovat sami. Přece nezůstanou bez medu!!!

Děti si nejdříve vyrobily štětečky a potom cvičili, tak jako medvědi "balanc a chůzi po špičkách", aby květinkám neublížily. Po cestě si opylovací práci vyzkoušely - běhaly kolem kytiček a šimraly je štětečky, sbíraly na louce sladkou šťávu z pampelišek do "medové plástve" a dokonce si zahrály i na včelaře, kteří med stáčejí.

Nakonec ten přesladký den zajedli opékanými špekáčky. Ve škole je již naložená velká dávka pampeliškových květů s citrónem - bude se vařit pravý med!!! Mňamka!

FOTO ZDE