Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Letní projektový den

Letní projektový denDatum konání:
26.6.2024

Celoroční sérii projektových dní zakončily děti z přípravné a první třídy zážitkem opravdu nevídaným. Zahrály si na vodníky v opravdovém vodním mlýně v Loučkách u Oder. Pan mlynář jim vysvětlil, jak dlouhá cesta vede od obilí k bílé mouce, provedl je celým mlýnem a seznámil je s místním vodníkem, jehož dřevěná postava stojí u mlýnského kola. Mlýnský vodník byl vždy spíše hodný a mlynářům se snažil pomáhat. Zlobil se pouze tehdy, když někdo chtěl mlynáři práci pokazit.

Děti si vyzkoušely, jaké to je, hlídat mlýn v zeleném fráčku a klobouku s pentlemi, poté plnily hrníčky  - ne dušičkami, ale bylinkami, přírodninami podle barvy, materiálu, vlastností a nakonec si hrníčky krásně ozdobily.

Maminky jen koukaly, jak jsou jejich děti šikovné. Panu mlynáři jsme poděkovali a slíbili, že zase někdy přijedeme.

FOTO ZDE