Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Letní turistika

Letní turistikaDatum konání:
4.7.2024
Tak, jako v loňském roce, i letos jsme připravili pro děti na začátek prázdnin výlety na zajímavá místa v našem okolí.
Prvním výletem byl výšlap z Ovčárny na Švýcárnu a na Praděd. Malí turisté si dali pořádně do těla, celkem ušli 11,5 km. Počasí nám přálo, i když na začátku to vůbec nevypadalo dobře a cestou z Vítkova nám dokonce pršelo, ale nakonec se vyjasnilo a na cestu dolů nám svítilo krásně sluníčko. 
Druhý výlet byl do ZOO Olomouc za zvířátky a užít si krásný den. Cestu po ZOO jsme si zpříjemnili jízdou vláčkem, který nás zavezl do výběhu přímo mezi zvířata s tak jsme měli na dosah klokany, daňky, jeleny, surikaty, ale i vlky a mnohé další. Moc pěkné a veselé zastavení, po dobrém obědě, bylo u výběhu koziček, které mohly děti krmit a rovněž si k nim vlézt do výběhu. Po celodenním koukání to chtělo ještě si trošku protáhnout tělo na průlezkách v lanovém centru a hurá domů.
Cílem třetího výletu byl skanzen v Rožnově pod Radhoštěm a pěkná procházka do minulosti, se skvělou zelňačkou, která všem moc chutnala. Celé naše letní putování jsme završili návštěvou wellness centra ve Valašském Meziříčí.
Děti si měly možnost vyzkoušet jaké to je nocovat jinde než doma, co to obnáší pomáhat si při zdolávání překážek a užívat si čas společně. Všem přeji krásné prázdniny a těším se na příští dobrodružství.