Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Mikuláš a čertovské hrátky

Mikuláš a čertovské hrátkyDatum konání:
5.12.2022

V pondělí 5. prosince se otevřelo všem hodným dětem "peklo, peklíčko".

Před bránou do pekel je nejdříve čekalo příjemné setkání s Mikulášem a andělem a ti, jak známo hrůzu nepouštějí. Všem nebojsům se následně otevřela cesta k čertovským hrám a jiným kulišárnám. Mohli si vyzkoušet, jaké to je, když s nimi „šijou všichni čerti“, zjistit jak to vypadá, když „čert nikdy nespí“, nebo si utrhnout „kvítko z čertovy zahrádky“. Taky se přesvědčili, že „malovat čerta na zeď“ není správné a na papíře je to lepší, co se děje tam, „kam čert nemůže“, případně, že se nevyplácí „činit čertu dobře“. A že marnit čas přemýšlením nad tím, co „je mi čert dlužen“ je taky zbytečné, protože z toho nic užitečného nekouká. Zato se vyplatí „držet se svého kopyta“, neboť rovnováha je věc ošemetná. Děkujeme všem dětem za krásné čertíky, které nám namalovaly a jejich doprovodu za pomoc všude tam, kde na to malé dětské ručičky nestačily. Jestli se Vám u nás líbilo, tak zase někdy přijďte.

FOTO ZDE