Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Projektový den Vítkovák

Projektový den VítkovákDatum konání:
5.9.2022

…a jeho život od začátku až do konce…

Začalo to v pondělí 5.září po osmé hodině ráno krátkým animovaným filmem Baby factory – Továrna na mimina, a sestavováním obrázkového vývoje člověka od narození do stáří, ale také velkým překvapením pro všechny zúčastněné:

Všichni žáci školy se rozdělili do pěti soutěžních skupin ….. vtom nad školní zahradou „přeletěl čáp“ a přinesl každé skupině „miminko“... 

Zahradou se rozlehl miminkovský pláč…..

Skupiny nejdříve vybraly dítěti jméno a vyzvedly mu na matrice rodný list.  Potom sháněly kočárek, vodily zodpovědně děťátko do školky a  následně do základní školy,  pomáhaly mu s domácími úkoly. Převzaly občanský průkaz, vybraly s ním učební obor a také si byly pro výuční list. Před Úřadem práce našly svému svěřenci zaměstnání, zúčastnily se s ním jeho svatby, prožily s ním rodinné starosti a nakonec jim zestárnul a proměnil se v dědečka, či babičku.

Projekt byl pokračováním projektu Znáš své město z loňského školního roku. Teď už žáci znají důležitá místa a úřady ve městě a také jak se ve Vítkově žije a jak být zodpovědným členem rodiny.

BODOVÉ HODNOCENÍ A VIDEOSESTŘIH Z CELÉHO DNE PŘIPRAVUJEME!!!

FOTO ZDE