Úvod > Aktuality > Technické muzeum Tatra Kopřivnice

Technické muzeum Tatra Kopřivnice

1.2.2024

Vysvědčení bylo úspěšně předáno žákům a zbývalo naučně a netradičně zakončit první pololetí školního roku. Žáci vyššího stupně v doprovodu pedagogů
se vydali do pěkného podhorského městečka Kopřivnice, které proslulo výrobou osobních a nákladních vozů značky TATRA. Dnes se ve městě nachází
dvě části muzea, věnované osobním, či nákladním "TATROVKÁM". Naši žáci navštívili expozici nákladních vozidel na okraji Kopřivnice, umístěné v rekonstruované budově bývalé slévárny automobilky Tatra. Muzeum představuje na ploše více než 5 000 m2 unikátní sbírku 80 nákladních vozidel a podvozků nejstarší české automobilové značky. Vše v bezvadném stavu.

Expozice je také velice interaktivní, žáci se dozvěděli mnoho informací a mohli si leccos osahat a sami vyzkoušet.

Kunčík - vyučující a doprovod