Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výlet do ZOO v Ostravě

Výlet do ZOO v OstravěDatum konání:
12.6.2024

My všichni máme moc rádi zvířata, a nejen proto, že jsou chlupatá. Proto se žáci nižšího stupně těšili na výlet do ZOO.

Počasí se nám vůbec nevyvedlo, ale v pláštěnkách a s deštníky, jsme si výlet stejně užili. Zvířátka byla akční, nebylo jim horko, a všechna se nám ráda ukázala. Po celé zahradě jsme slyšeli řvát lva, volat pávy, chechtat se opice a skřehotat papoušky a dokonce jsme se dozvěděli spoustu nového v krátkém vzdělávacím programu. Po cestě domů jsme si odpočinuli a někteří i pospali a doma nás přivítalo již slunečné odpoledne.

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha více než 4000 zvířat. V minulých letech prošel areál zoo výraznou proměnou. Postupně zde vznikají nové pavilony, velké přírodní výběhy nebo průchozí expozice. Nechybí ani řada herních koutků pro děti, desítky odpočinkových míst či klidové zóny. Součástí zoo je také Botanický park s 6 km naučných stezek, které návštěvníky provedou unikátním botanickým prostředím s nespočtem vzácných rostlin.

FOTO ZDE