Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výstava betlémů - Odry

Výstava betlémů - OdryDatum konání:
10.12.2021

V jedné vánoční koledě se zpívá: „Půjdem spolu do Betléma….“. A tak jsme šli… Vlastně jeli. V pátek 10. 12. 2021 navštívili žáci 2., 3. ročníku a speciální třídy výstavu betlémů v Odrách. Pro cestu tam jsme využili autobus a zpět jsme jeli vlakem, což pro některé děti byl zážitek navíc.

Výstava betlémů je už tradičním počinem Muzea v Odrách, ale pokaždé je trochu jiná, a tentokrát si tu pro malé i velké návštěvníky připravili betlémy místních řezbářů i díla zapůjčená z jiných sbírek z okolí. Prohlédli jsme si tradiční zdobení vánočního stromku figurkami z vosku a sušeným ovocem. Děti potěšilo množství figurek zajímavých lidí i zvířat ze dřeva i papíru a ti zvídaví se od pana průvodce mohli i něco zajímavého dozvědět. Největší radost měli malí návštěvníci, když nám náš mladý průvodce na rozloučenou věnoval několik archů papírových betlémů pro děti do třídy.

Naše další cesta vedla na náměstí, kde je vystaven betlém místního řezbáře, který každý rok přidává jednu figuru v životní velikosti. Protože některé děti od nás již ve škole slyšely příběh narození Ježíška i cesty tří králů, povídaly si o tom ještě po zpáteční cestě.

Věříme, že se výlet všem líbil a že budeme moci zase někdy využít podobnou zajímavou příležitost. FOTO ZDE