Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zimní projekt - Paní Zima kraluje

Zimní projekt - Paní Zima kralujeDatum konání:
11.1.2024

Pohádku o královně Zimě Běloučké, která zaspala začátek zimy kvůli silnému bylinkovému čaji, si děti v přípravce vyslechly už v pondělí. Však také přes víkend krásně nasněžilo a mrzlo, až praštělo. Povídaly si o tomto ročním období, vyráběly z papíru sněhové vločky, nechaly zamrznout obrázky do ledu a pak koukaly přes ledové medaile, jak tříští světlo a třpytí se, zatímco se jim rozpouštěly v rukách zase na vodu, uvařily si také čaj z bylinek ale takový, aby po něm neusnuly. Nezapomněly ani na zvířátka. Co v zimě asi dělají? A co jí? A jaké měly asi Vánoce?

Ve čtvrtek vysvitlo sluníčko a mráz už nebyl tak silný, tak se dobře oblékly a obuly a vyběhly pozorovat, jak probuzená královna Zima už vládne celému městu i přírodě. Nesly s sebou pro zvířátka i pro ptáčky dárky, v podobě dobrůtek.

Na našem oblíbeném místě pak zvířátkům nachystaly bohatou hostinu: ovocné a zeleninové dorty. Na větve zavěsily také mňamky pro ptáčky. Stihly se věnovat i zimním radovánkám - dělaly "andělíčky", zasněžovaly obrázky cedníkem, barvily sníh na modro, běhaly, skákaly, válely se - prostě legrace jak má být.

V domečku u krbu si snědly svačinky, vypily teplý čaj, ohřály se a potom už zase hajdy do školy.

FOTO ZDE