Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zvoník u Matky Boží

Zvoník u Matky BožíDatum konání:
13.3.2024

Opět jsme využili nabídky Slezského divadla v Opavě a spatřili balet „Zvoník u Matky Boží“. V hodinách hudební výchovy jsme se pečlivě připravovali, abychom náročné umělecké dílo pochopili. Seznámili jsme se s velikánem světového romantismu Viktorem Hugem a jeho knihou „Chrám Matky Boží v Paříži“, podle níž byl balet nastudován. V divadle jsme pak obdivovali sólové variace hrbáče Quasimoda, krásné Esmeraldy, zákeřného kněze Frolla, rytíře Phoebuse, duety i sborové taneční scény, to vše za úžasného doprovodu orchestru Slezského divadla v Opavě.

Letos si připomínáme 200 let od narození Bedřicha Smetany. Divadlo nabízí školám také operu Prodaná nevěsta, snad se nám ji podaří zhlédnout.

žáci V. – VIII. tříd

FOTO ZDE