Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Projekty > Kdo jsem a odkud pocházím 2010

Kdo jsem a odkud pocházím 2010Datum konání:
12.10.2010

Ve dnech 14.-15.5.2010 byl uspořádán dvoudenní zájezd pro žáky a jejich rodiče do Brna se zaměřením na romskou historii – s návštěvou

Muzea romské kultury.

Doplňkový program tvořila návštěva Technického muzea a Dinoparku. Ubytování pro účastníky bylo zajištěno v penzionu Cristal v Rosicích u Brna.

Zájezd do Brna

Termín realizace: 14. 5. 2010- 15. 5. 2010.

Počet účastníků - 32 dětí a 4 zástupci z řad rodičů

Pedagogický dozor – 4 pracovníci školy

Program

Pátek 14. 5. 2010 dopoledne – návštěva Technického muzea.

Komentář: Po příjezdu do Brna jsme se nejdříve navštívili Technické muzeum. Kromě vystavených exponátů - velkých letadel, starých aut, panenek apod., byla ve druhém poschodí velká herna, kde si mohli všichni vyzkoušet různé technické vymoženosti. Překvapivě se toto muzeum více líbilo malým dětem, které vydržely v herně stále dokola zkoušet všechny vynálezy.

Pátek 14.5.2010 odpoledne – návštěva Muzea romské kultury.

Komentář: Pracovníci muzea měli pro děti připravený zajímavý program. Děti se dozvídaly o Romech a jejich minulosti formou her a jiných činností.  Do her se zapojili všichni, včetně rodičů. V muzeu byla právě instalována výstava obrazů Míly Doležalové, zaměřená na dřívější život Romů, kterou jsme také shlédli. Výstava  upoutala spíše starší účastníky zájezdu.

Sobota 15.5.2010 – návštěva Dinoparku ve Vyškově

Komentář: Dinopark byl pro všechny účastníky zájezdu největším zážitkem. Některým se nejvíce líbili pohybliví dinosauři, jiným zase 3D film nebo ZOO. Každý si našel to své nej. Rozhodně se poučili o tom, jak dinosauři vypadali, jak byl jejich vzhled rozmanitý, a které dnešní živočichy připomínají. 3D film byl skvěle propracovaný, takže se člověk plně vžil do děje. Menší děti se snažily zachránit padající vajíčko a dokonce i dospělé obecenstvo uskakovalo před letící lávou. ZOO byla spíše zaměřena na přežvýkavce a jiná méně náročná zvířata. Vzhledem k tomu, že některé děti byly na takovém místě poprvé,  moc se jim tam líbilo.

Ubytování bylo zajištěno ve dvou a tří lůžkových pokojích penzionu Cristal v Rosicích u Brna.

Zapsala Dušková Jana – vedoucí zájezdu

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.2.10/02.0018

Název projektu: Víme jak na to, aneb škola je kamarád

evropský sociální fond

Kdo jsem a odkud pocházím – podpora budování vlastní identity