Úvod > O škole > Spolupráce > Víkendové setkání v srpnu 2013

Víkendové setkání v srpnu 2013

16.9.2013

I v době letošních prázdnin přijeli za dětmi jejich kamarádi z Komunity Sant´Egidio.

Následující text jsme použili z prezentace na těchto stránkách

Tentokrát byl celý program byl motivován tématem “různost světa“. Sobotní dopoledne jsme kvůli dešti prožili v tělocvičně místní základní školy. Všechny děti se rázem proměnily v poutníky po Zeměkouli, byly rozděleny průvodci kontinentů a část programu náležely do skupinky Asiatů, Afričanů, Američanů, Australanů, nebo Antarktiďanů. Vyráběli jsme náramky, indiánské čelenky, udice na lov ryb, asijské klobouky a květinové věnce. Odpoledne se počasí umoudřilo, a tak jsme navštívili park za kostelem, kde jsme se pustili do budování nového města, vše potřebné na stavbu jsme museli koupit prací vlastních rukou. V neděli jsme poznali hry kontinentů. Klokaní skákaní, nošení vody v suché Africe, jedení ne lžící ale čínskými hůlkami. Zkusili jsme si rituální tanec indiánů a  pochod tučňáků. Celý víkend nás provázelo běhání, skákání, písničky a tance.

I tak i přes “různost světa“, jiné oblečení a tradice, jsme prožili společně hezké dny plné radosti, úsměvů a přátelství.

Víkendové setkání v srpnu 2013

Srpen - Sant´Egidio

Sobotní dopoledne jsme kvůli dešti prožili v tělocvičně místní základní  školy. Všechny děti se rázem proměnily v poutníky po Zeměkouli, byly rozděleny průvodci kontinentů a část programu náležely do skupinky Asiatů, Afričanů, Američanů, Australanů, nebo Antarktiďanů. Vyráběli jsme náramky, indiánské čelenky, udice na lov ryb, asijské klobouky a květinové věnce. Odpoledne se počasí umoudřilo, a tak jsme navštívili park za kostelem, kde jsme se pustili do budování nového města, vše potřebné na stavbu jsme museli koupit prací vlastních rukou. V neděli jsme poznali hry kontinentů. Klokaní skákaní, nošení vody v suché Africe, jedení ne lžící ale čínskými hůlkami. Zkusili jsme si rituální tanec indiánů a  pochod tučňáků. Celý víkend nás provázelo běhání, skákání, písničky a tance.

I tak i přes “různost světa“, jiné oblečení a tradice, jsme prožili společně hezké dny plné radosti, úsměvů a přátelství.

Srpen - Sant´Egidio