Úvod > Aktuality > Adventní Olomouc

Adventní Olomouc

1.12.2023

Žáci IV., V., VI, VII. a VIII. ročníků se za doprovodu svých třídních učitelů a asistentů zúčastnili vzdělávacího programu „Olomouc vánoční aneb pátrání po Ježíškovi“. U kapucínského kostela Zvěstování Páně na Dolním náměstí jsme počkali na průvodce Tomáše Kryla, který s námi procházel historickou Olomoucí a trpělivě vysvětloval zajímavosti domů, kostelů, domovních znamení, sloupů a kašen.

Běhen procházky jsme viděli: Mariánský morový sloup, dům U Zeleného věnce, Petrášův palác, dům U Zlaté hvězdy, dům U Zlaté štiky, chrám sv. Michala, kapli milosrdných sester sv. Kříže, katedrálu sv. Gorazda, katedrálu sv. Václava.

Naše putování jsme ukončili na Horním náměstí, kde jsme společně u orloje zazpívali vánoční koledu.

I když nám počasí příliš nepřálo, každý z nás si přivezl domů hřejivé předadventní zážitky, k nimž se budeme v hodinách dějepisu, literární výchovy a výtvarné výchovy rádi vracet.

žáci VIII. ročníku