Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den Země

Den ZeměDatum konání:
22.4.2022

Celosvětová akce na podporu ochrany životního prostředí – Den Země připadá na 22. duben. Pro tento den jsme si připravili aktivity v přírodě pro všechny naše žáky.

Ti nejmenší dostali za úkol nejprve najít, poznat a vybarvit v obrázku ukrytá zvířátka a pokusit se vytleskat slabiky: ve-ver-ka, je-žek… Pak už se vydali do přírody a museli mít oči otevřené, aby splnili požadavky „vycházkového“ pracovního listu. Vrátili se příjemně vyvětraní a s pocitem dobře splněného úkolu.

Mladší žáci absolvovali stezku s několika zastaveními, na nichž je čekalo poznávání zvířat podle obrázků s vyluštěním tajenky v doplňovačce, nebo určování zvířat podle krátkých nápovědních textů. Čekalo je také třídění odpadů, seřazení rozsypaných obrázků s vývojovým cyklem žáby, nebo růstu rostliny. Odměnou jim bylo příjemné posezení u ohníčku a oblíbené opékání buřtů.

Nejstarší pojali pobyt v přírodě velmi aktivně – delším pochodem. Když nastala chvíle odpočinku, zaměstnali je doprovázející učitelé připravenými pracovními listy, jakými byly např. karty obyvatel lesa, obrázkový kvíz, třídění odpadů a zajímavé informace o tak „nezajímavé rostlině“, jakou je kopřiva dvoudomá. Podle vysmátých tváří se zdálo, že i tato skupina splnila své úkoly na jedničku a s aktivním dopolednem byla spokojena. Všem zúčastněným patří dík za bezproblémový průběh celé akce.

FOTO ZDE