Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Exkurze - kariérové poradenství

Exkurze - kariérové poradenstvíDatum konání:
22.4.2022
V pátek 22. 4. proběhly exkurze dětí, se kterými pracuje naše kariérová poradkyně, ve svatebním salonu Ariana a na Střední škole hotelnictví a služeb v Opavě.

Začali jsme prezentací práce kadeřnice a kosmetičky a připojila se také majitelka svatebního salonu Ariana. Všechny tři kolegyně děvčatům představily, co jejich práce obnáší, jaké nejdůležitější schopnosti pro ni potřebují (a jaké by potřebovaly, pokud by se o práci ucházely), přes jaké vzdělání a jinou praxi jejich pracovní cesty vedly.

Na střední škole pro nás měli připravenou ochutnávku minidezertů, jednohubek a míchaných nápojů, které se holky samy naučily se studenty připravovat a dále prostor odborného výcviku (kadeřník, pekař a cukrář).

Návštěvu jsme zakončili téměř hodinovou prohlídkou prostor Domova mládeže, kde se nám taktéž velmi ochotně věnovali.

Vše bylo připraveno opravdu skvěle a jsme rádi, že holky měly možnost se prakticky seznámit s obory, o které mají zájem.

Projekt je financován z prostředků Evropských sociálních fondů prostřednictvím Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání a státního rozpočtu ČR.

CZ.02.3.61/0.0/0.0/16_039/0011771.

FOTO ZDE