Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den Země 2023

Den Země 2023Datum konání:
21.4.2023

Den Země jsme společně oslavili v pátek 21.4.2023. Protože žáci 2. stupně měli ve stejném termínu ještě další program, omezili své aktivity na vycházku do přírody.

Nižší stupeň se vydal po naučné stezce na exkurzi do mraveniště. Žáci získali spoustu informací o tom, jak to v mraveništi chodí, kolika let se mravenci dožívají, jací jsou to siláci, čím se živí a co všechno dovedou, jak jsou v mraveništi rozděleny úkoly – co dělají chůvičky, dělnice, strážkyně a jakou důležitou roli má královna. Jejich úkolem pak bylo výtvarně zpracovat jednu část mravenčího života. Ti nejmladší, motivováni pohádkou „Mravenčí polepšovna“ se pustili do práce na výrobě komnaty pro královnu. Další tvořili odchovny pro larvičky, zásobárny, komůrky pro pěstování hub, nebo pro chov mšic, které mravenci využívají pro produkci medového nektaru. Společně vytvořili jedno celé a docela povedené mraveniště a ještě se mnoho přiučili. Po cestě si tvořili obrázky ze suchých trav, šišek, opuštěných šnečích ulitek a dalšího volně dostupného přírodního materiálu a moc se jim povedly.

Přáli bychom naší Zemi hodně lidiček tak chytrých, pracovitých a disciplinovaných, jako jsou malí, nenápadní mravenci.

FOTO ZDE