Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den Země 2024

Den Země 2024Datum konání:
12.4.2024

Svůj svátek Země slaví sice až 22. dubna, ale z technických důvodů jsme do přírody vyrazili o 10 dní dřív. Práci v terénu předcházelo vystoupení Prcka včelaře, který žákům 1. stupně přivezl hravé, veselé, ale i poučné povídání o včelách a práci včelařů. Také další program byl zaměřen na tyto naše drobné pracovité a nepostradatelné pomocníky a tak se děti dozvěděly mnoho užitečných informací. V závěrečném kvízu si mohly ověřit, kolik si z náročného dne zapamatovaly. Kupodivu toho nebylo málo, což potěšilo hlavně organizátory akce. Snad jsme se posunuli alespoň o krůček blíž k poznání přírody, která nás obklopuje.

Nejmladší předškoláčci nejdříve v městské knihovně pomohli Víle Amálce vyčistit studánku a pak vyhledávaly v přírodě rostlinky a přírodniny, o kterých se v pohádce dozvěděly - a že jich nebylo málo! Vše našly, a ještě něco navíc, a vracely se cestičkou zpět ke škole.

FOTO ZDE