Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Divadlo Japanese dream

Divadlo Japanese dreamDatum konání:
24.10.2023

Divadlo Plyšového Medvídka je autorské divadlo pro malé i velké diváky se sídlem v Prostějově.

Připravilo společně s japonským profesionálním souborem Tate Samurai Chanbaras divadelní projekt zájezdního charakteru - JAPONSKÝ SEN - příběh o malém českém chlapci, který touží stát se samurajem.

Projekt je určen nejmenšímu obecenstvu - dětem. Mladému evropskému divákovi přibližuje kulturu a tradiční hodnoty obyvatel dalekého Japonska, a to originálním a zábavným způsobem. Představení se odehrálo v sále Dělnického domu v Odrách.

Diváci měli jedinečnou příležitost seznámit se s uměním čanbara. V pohádce byly současně použity tradiční japonské masky, hudební nástroje, ale  i české loutky, takže představení nabídlo neobvyklé spojení českých a japonských uměleckých forem. 

FOTO ZDE