Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Ekologicko-chovatelský program

Ekologicko-chovatelský programDatum konání:
18.5.2022

Úterý 17. a středu 18. května strávili naši žáci ve společnosti barevných opeřenců a jejich cvrlikání. Poslechli jsme si zajímavé povídání pana doktora Vachutky, přírodovědce a velkého chovatele exotického ptactva. Zopakovali jsme si, co si z přírodopisu pamatujeme o anatomii i fyziologii ptáků, jejich rozmnožování, obživě a způsobu života. Měli jsme možnost seznámit se s některými z jeho svěřenců osobně, další jsme viděli na krátkých videích. Nejzajímavější byla možnost prostřednictvím kamery nahlédnout přímo do hnízd, kde se líhla ptáčata a sledovat, jak rychle rostou.

V další části besedy jsme se dozvěděli mnoho zajímavých příběhů, které souvisely s významem chovatelství pro záchranu ohrožených druhů ptáků, ale nejen jich. Nadšení milovníci přírody jsou schopni obětovat své pohodlí a většinu volného času pro to, aby se podařilo zachránit a vrátit zpět do přírody byť jen jediný živočišný druh. Napravují tak alespoň z části křivdy, páchané člověkem na planetě, která je naším domovem.

Program se nám moc líbil a jsme vděčni lidem, jako je lektor tohoto programu, za jejich velikou a obecně prospěšnou práci, kterou dělají pro život na Zemi. Přáli bychom si, aby se všichni přidali!

 FOTO ZDE