Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > EXKURZE - „GRANITOL a.s.“ Moravský Beroun

EXKURZE - „GRANITOL a.s.“ Moravský BerounDatum konání:
12.11.2021

V pátek 12. 11. 2021 se skupina 17 žáků, v doprovodu 2 pedagogů, zúčastnila plánované exkurze v podniku GRANITOL a.s. v Moravském Berouně. Tato akce byla zajištěna ve spolupráci s Centrem inkluze, v rámci přípravy na volbu povolání.

K účasti byli vybráni převážně vycházející žáci a žáci vyšších ročníků. Ze strany pedagogů je doprovázeli Mgr. Michal Zatloukal a Mgr. Martin Kunčík.

Do Moravského Berouna jsme dojeli objednaným autobusem a po vstupu do podniku se nás ujala personální manažerka, paní Mgr. Margareta Skácelová, společně se svou kolegyní. Po vřelém přivítání jsme se přesunuli do zasedací místnosti, kde jsme se seznámili s historií podniku a jeho kompletním výrobním programem, a to i včetně ukázek některých výrobků. K našemu údivu jsme zjistili, že velkou část produkce každodenně všichni používáme. Dozvěděli jsme se, že velká část produkce se i vyváží, a to do mnoha světových zemí.

Po nezbytném bezpečnostním poučení jsme společně vyrazili do samotného provozu podniku, kde proběhla prohlídka většiny výrobních prostor a praktické seznámení s výrobou různým fólií, sáčků, plastových pytlů, obalových materiálů a vázacích pásek. Procesem výroby nás doprovázela technoložka závodu, která vše srozumitelně vysvětlovala a byla také připravena odpovídat na zvídavé dotazy.

Po zajímavé prohlídce provozu následoval návrat do zasedací místnosti, kde jsme byli seznámeni s nabídkami pracovních míst v tomto podniku. Personalistky nám vysvětlily, jaké jsou požadavky na kvalifikaci zaměstnanců a předaly nám také propagační materiály. Poté odpovídaly na veškeré dotazy ohledně pracovního uplatnění. Na závěr proběhla zpětnovazební křížovka, týkající se informací o podniku a jeho výrobcích. Po jejím vyhodnocení byli 3 nejúspěšnější žáci odměněni cenami.

Celkově lze hodnotit náplň i průběh celé exkurze jako velmi podnětnou a přínosnou, především k rozšíření ponětí, jak významný podnik se v našem blízkém okolí nachází, a také, že je možno v tomto podniku najít zajímavé pracovní uplatnění.

ZaM