Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Besedy se sociální pracovnicí a kurátorkou pro mládež

Besedy se sociální pracovnicí a kurátorkou pro mládežDatum konání:
10.11.2021

Beseda se sociální pracovnicí a kurátorkou pro mládežV průběhu listopadu nás navštívily sociální pracovnice a kurátorka pro mládež z úseku sociálně-právní ochrany dětí a prevence Městského úřadu ve Vítkově.

V průběhu listopadu nás navštívily sociální pracovnice a kurátorka pro mládež z úseku sociálně-právní ochrany dětí a prevence Městského úřadu ve Vítkově. Žáci byli podrobně seznámeni s pracovní náplní obou pracovnic, byl jim vysvětlen termín OSPOD, opakovaně slyšeli o svých právech a povinnostech. Ve všech třídách 2. stupně se rozvinula bohatá diskuse se zájmem o následující témata:

  • rozvod rodičů,
  • domácí tresty,
  • vandalismus,
  • sociální sítě,
  • útěk z domu, bití a týrání dětí,
  • nedostatek jídla, oblečení, tepla,
  • problémy ve škole, šikana,
  • dětské domovy, soudní řízení.

V závěru besedy byli žáci vyzváni k tomu, aby se neobávali pojmenovávat své problémové situace a svěřili se např. ve škole svému učiteli, mohou navštívit osobně některou z pracovnic OSPOD v jejich kanceláři, zatelefonovat (556 312 233), vhodit dopis do schránky, jež je umístěna v přízemí úřadu hned za vstupními dveřmi. Děti byly rovněž ujištěny, že se pracovnice OSPOD budou poctivě zabývat veškerými sděleními a budou se snažit dětem pomoci.

Pro žáky XIII. a IX.tříd pokračovaly tyto besedy také 2.6.2022.