Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Seminář Spotřebitelské úvěry a dluhy

Seminář Spotřebitelské úvěry a dluhyDatum konání:
3.11.2021

Seminář byl určen pro žáky 6.,7.,8. a 9. třídy.

21. října se na naší škole uskutečnil seminář Spotřebitelské úvěry a dluhy,  který pro nás zajistila Sociální poradna se zaměřením na dluhové poradenství, Charita Odry, pobočka Vítkov, a v něm se naši žáci seznámili s pojmy ohledně hospodaření s penězi, předlužeností, s náležitosmi poštovní poukázky a náležitostmi úvěrové smlouvy.

Nejen pro žáky byl seminář obohacením a uvědomili jsme si závažnost finanční gramostnosti nás všech. Největší poznání přišlo v záludnosti uzavírání spotřebitelských smluv přes telefon, kdy má člověk pocit, že musí reagovat a souhlasit hned. Velkým poučením je poznání, že máme právo napřed si vše v klidu promyslet a než souhlasím, chci vidět smlouvu.

Při semináři jsme si uvědomili potřebnost odolávat tlaku dnešního materiálního světa a proto bychom chtěli v dalším pololetí seminář uskutečnit znovu.

KučK

seminář spotřebitelské úvěry a dluhy