Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Halloweenské strašení 2022

Halloweenské strašení 2022Datum konání:
4.11.2022

Stává se už pomalu tradicí, že se v období dušičkovém, či chcete-li halloweenském, slétají do podzemí naší školy podivná stvoření. Snad se schází, aby si alespoň jednou v roce společně povyrazila a sdělila si své nikoli světské starosti.

Nejinak tomu bylo i letos. S nadcházejícím večerem přibývalo ve sklepení netopýrů, černých koček a pavouků, později i upírů a podivných bytostí bez tváří. Zjevil se bezhlavý rytíř, ba i bílá paní se dostavila. Na nádvoří se objevil hřbitůvek a začaly se ozývat kvílivé, šustivé a vůbec podezřelé zvuky. Přesto se našlo přes dvě stě statečných, kteří se přišli s našimi strašidly seznámit. Pokud přicházeli s úctou a pokorou, nabídli jim naši přechodní nájemci poměrně klidnou procházku. Avšak ty, kteří přišli s přehnaně vysokým sebevědomím, si řádně „vychutnali“. Dotyční návštěvníci později vycházeli ze sklepení o poznání pobledlejší a jejich humor už nebyl tak přehnaně jiskřivý.

Zdá se, že i nadpřirozené bytosti mohou být mírně škodolibé. Konečně, i duch je jen člověk – tedy byl.

Večer zhoustla tma ochucená deštěm, a když poslední návštěvníci opustili podzemí, pohasl uhrančivý pohled strážce vstupních dveří. Tiše se vytratili, snad již dostatečně nasyceni strachem svých obětí, i naši tajemní přátelé. Nepochybujeme, že se budou chtít za rok sejít na stejném místě a ve stejnou dobu a jsme připraveni jim opět poskytnout zázemí. Pokud se rádi bojíte, budete opět vítáni.

FOTO ZDE