Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Lesní škola červen 2023

Lesní škola červen 2023Datum konání:
20.6.2023

Protože páťáci přecházejí po prázdninách na druhý stupeň, bylo třeba, aby předali symbolicky klíč od našeho školního lesa, kam 4 roky chodili na Lesní školu. Nástupnická třída ovšem neměla tolik prostoru, abychom mohli do lesa zajít a všechno ukázat, rozhodli jsme se proto o předání ve třídě. Připravili jsme pro žáky hru s přírodninami, povídali jsme si o lese, jeho významu a užitku, o využití dřeva, péči lesníků o les apod. Proběhlou hru jsme si vyhodnotili, rozdělili jsme přírodniny podle toho, jestli pochází z lesa, z pole, nebo ze zahrady a vysvětlili jsme si, co je to ekosystém. Mladší žáci byli moc šikovní, snažili se, a my věříme, že náš les bude mít dobré kamarády.

FOTO ZDE