Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Návštěva Památníku Petra Bezruče v Opavě

Návštěva Památníku Petra Bezruče v OpavěDatum konání:
11.1.2023

Památník Petra Bezruče je jedním z šesti expozičních objektů a areálů Slezského zemského muzea. Vznikl ještě za života básníka Petra Bezruče a stojí na místě jeho rodného domu. Památník Petra Bezruče je literárněvědným pracovištěm a zároveň expozičním areálem. Svou činnost zaměřuje již přes padesát let převážně na zpracovávání a získávání pozůstalostí významných literárních osobností Slezska a severní Moravy.

Žáci vyššího stupně v rámci projektu podpory vzdělávání navštívili památník Petra Bezruče 11.ledna 2023. Byl zde pro ně připraven edukační program, kterým je provedla Mgr. Eva Schwanová. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavostí a poznatků z básníkova života a jeho tvorby a prohlédli si celou expozici. Program byl výborně připraven, za což patří celé organizaci velké díky.

Latušinská, Bejdaková, Bajerová, Kunčík - doprovod

FOTO ZDE