Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Vzdělávací dopoledne v Městské knihovně

Vzdělávací dopoledne v Městské knihovněDatum konání:
11.1.2023

Ve středu 11.ledna byly děti  z naší přípravné třídy, spolu se žáky speciálních tříd, pozváni do Městské knihovny ve Vítkově na vzdělávací a zábavný program.

Naši nejmenší byli v knihovně úplně poprvé a tak se nestačili divit, jak je tu vše krásné a prostorné…a pro ně nové….

Po krátkém vtipném příběhu o Šnecích a čertovi si každý vykreslil krásně barevný šnečí domeček. Poté si děti vybraly plyšové zvířátko a stavěly pro něj dům z plastových kelímků. Velmi jednoduchý nápad děti tak zaujal, že se od staveb nemohly odtrhnout, a tak vznikaly věže, hrady, zámky, zahrady a ohrady, a propojovaly se do větších a větších celků, až vzniklo celé  kelímkové město.

Ve druhé části dopoledne byly děti poučeny, jak se chovat ke knihám a k zařízení knihovny a mohly si vybrat v dětském oddělení knížky a prohlédnout si je, poskládat si puzzle, půjčit si některou z hraček, které byly připraveny v policích.

Všichni byli nadšeni  a někteří  plánovali, že „hned zítra“ půjdou do knihovny s maminkou. O to raději jsme přijali nabídku k dlouhodobější spolupráci, takže se budeme těšit na další setkání v Městské knihovně v únoru.

FOTO ZDE