Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Páťáci v "Africe"

Páťáci v "Africe"Datum konání:
11.1.2023

Ve středu 11.1.2023, z důvodu avizované odstávky elektřiny ve škole podnikli žáci 4. a 5. ročníku výlet do Slezského muzea v Opavě. Tam byl pro ně připraven edukační program „Sloni“, se zaměřením na největší suchozemské savce. S lektorkou programu, paní Lucií a s dopisem neznámého přítele, vstoupili do prostředí afrických savan . Seznámili se se slonem, jemuž dělala společnost žirafa a lev. Takhle zblízka se doposud neměli možnost setkat. Následovala hodinka povídání, kreslení a her, při kterých odhalili, čím se sloni živí, k čemu mají chobot, kolik měří a váží a mnoho dalších zajímavostí. Po skončení plánovaného programu jsme se přesunuli do expozice dalších savců, kteří žijí i v našich zeměpisných šířkách. Zjistili jsme, že savci jsou různě velcí, od malých myšek až po losy a medvědy a také že nežijí jen na souši, ale také v oceánech. Zvládli jsme projít i expozici ptáků, a také prohlédnout sbírky motýlů, brouků i obojživelníků. U zvířat, označených barevnými žetony jsme si mohli poslechnout i jejich hlasy. Na prohlídku ostatních častí muzea už nebylo mnoho času, ale stihli jsme alespoň kus historie našeho kraje. Na opuštěnou školu si nikdo ani nevzpomněl.

FOTO ZDE