Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Návštěva světové výstavy kosmonautiky Brno

Návštěva světové výstavy kosmonautiky BrnoDatum konání:
18.5.2024

V sobotu 18. května 2024 se žáci 6.A vydali na výlet do Brna, kde navštívili světovou výstavu kosmonautiky NASA. Cesta vlakem přispěla k utužení třídního kolektivu a samotná výstava byla pro žáky úžasným zážitkem. Výstavu tvořilo 200 netradičních a po technické stránce naprosto mimořádných exponátů. Některé předměty na akci zapůjčil přímo americký úřad pro letectví a vesmír NASA.

Výstava žáky obohatila o řadu nových informací a byla pro ně velkým přínosem, neboť spojila poznání se zábavou. Expozice kombinovala klasické exponáty s virtuální realitou a projekcemi, kterým bylo vyhrazeno 2000 metrů čtverečních. Díky nim tak bylo žákům umožněno nahlédnout do vesmíru a seznámit se s nejnovějším výzkumem.

Po návštěvě výstavy následovala prohlídka centra Brna včetně radnice s výstupem na věž. Putování výstavou i Brnem ve všech zanechalo nezapomenutelné zážitky a věříme, že tato akce byla pro celou třídu povzbuzením pro další práci.

FOTO ZDE