Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > OSTRAVA!!! Pokračujeme...

OSTRAVA!!! Pokračujeme...Datum konání:
5.10.2022

Ve středu 5.10.2022 jsme absolvovali s mladšími žáky projekt „Malování vlnou“, spojený s návštěvou Světa techniky v Ostravě. Získali jsme tak možnost proniknout do expozic, které jsme na minulé návštěvě z časových důvodů nezvládli. Dětem se nejvíce líbila „krajinotvorba“ z polystyrenových kuliček, kde vlastníma rukama tvořili kopce a údolí a s pomocí videoprojekce jim z vytvořených hor stékaly pramínky vody, které následně tvořily v údolích potoky a řeky. Nemohli jsme je od této činnosti odtrhnout. Zaujalo je i používání čtečky cen při nákupu v improvizovaném supermarketu, nebo počítač, který dovedl pojmenovat obrázek, nakreslený prstíkem na obrazovku.

Program s plstěním vlny a vytváření vlastního obrázku s pomocí speciální jehly si děti opravdu užily.  K našemu překvapení prokázaly neuvěřitelnou dávku trpělivosti a s patřičnou hrdostí nám pak nosily své výtvory ukázat. Přestože několik jehel dětský pracovní zápal nepřežilo, byla mladá lektorka pozitivní a příjemná a nakonec nám ukázala některá ze zajímavých zvířátek, s nimiž sdílela pracoviště.

Všechno jsme stihli, jak bylo potřeba a paní řidička autobusu nás krásně a bezpečně dovezla domů. Byl to moc hezký výlet a věříme, že dětem ještě pár týdnů vydrží chuť poznávat a tvořit.

 

FOTO ZDE