Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Říjnová lesní škola

Říjnová lesní školaDatum konání:
6.10.2022

Ve čtvrtek 6.10.2022 jsme vstoupili společně se sluníčkem do učebny „Příroda“. Posledních pár dnů „babího léta“ jsme si nemohli nechat ujít a náš školní lesík lákal do své voňavé náruče. Brodili jsme se barevným listím, které se nám na hlavy snášelo z pomalu usínajících stromů, a vychutnávali si vůni mokré hlíny, jehličí a všudypřítomných hub. Tentokrát jsme kromě smyslových her zaměřili pozornost na používání klíčů k určování rostlin. Vysvětlili jsme, si jak se s nimi pracuje a pak se žáci rozběhli zjistit, které stromy vlastně v našem lese máme. Chvíli to trvalo, ale objevili třeba topol osiku, divoké třešně, břízy, borovice i modříny, bez černý i ptačí zob a další. Jsme zase o něco šikovnější a chytřejší. Nakonec jsme ještě zkontrolovali naši „miniskládku“ a zjistili, že si příroda už s většinou lehčích odpadků poradila, jen plasty zůstávají. Něco málo jsme přidali a zase to hezky zkontrolujeme, až se sem na jaře vrátíme.

FOTO ZDE