Úvod > Aktuality > Veletrh povolání

Veletrh povolání

6.10.2022

Dne 6. 10. 2022 se 12 žáků naší školy, pod vedením p. uč. Zatloukala a p. uč. Kunčíka, zúčastnilo akce nazvané „VELETRH POVOLÁNÍ 2022“. Tato akce, pořádaná Úřadem práce Opava ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Opava, statutárním městem Opava, sdružením MAS Opavsko a konaná za podpory Krajského úřadu MSK, proběhla ve Víceúčelové hale v Opavě. Byla uspořádána po dvouleté odmlce, způsobené pandemií COVID 19 a navazovala na předchozí úspěšný Veletrh povolání, uskutečněný v roce 2019.

Na Veletrhu povolání nám byla představena přehlídka téměř čtyřiceti středních škol a více než šesti desítek potencionálních zaměstnavatelů. Díky tomu žáci získali užitečné informace a shlédli i praktické ukázky, které jim pomohly osvětlit podstatu různých povolání a byly velkým přínosem při správném rozhodování o volbě vhodného studijního oboru.

Účastníci se také setkali se zástupci magistrátu, Městské policie Opava a Opavské kulturní organizace. Tito zástupci si pro návštěvníky připravili program, kterým předali informace o pracovních příležitostech jak na úřadě, tak i v příspěvkových organizacích města.

Celá akce proběhla v poklidné a přátelské atmosféře, k všeobecné spokojenosti jak vystavovatelů, tak i návštěvníků, a byla velkým přínosem při další kariérní volbě.