Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Praha říjen 2022

Praha říjen 2022Datum konání:
20.10.2022

Dva výjimečné říjnové dny jsme prožili v Praze. Projekt 3.2.2 NPO – podpora škol nám umožnil naplánovat si aktivity v našem hlavním městě. Mohli jsme tak navázat na zkušenosti a zážitky z předešlého školního roku, kdy jsme cestovali do Prahy poprvé.

Zastavení před Staroměstskou mosteckou věží v nás evokovalo soutěživého ducha. Ve vzdělávacím  programu „Rychlovka na Karlově mostě a bojovka na Kampě“ jsme byli rozděleni do tří skupin, plnili úkoly a získávali zlaťáky, poznávali zajímavosti: dům Jana Wericha se dvěma bustami, sochu Josefa Dobrovského, 200 let starý památný strom jinan javorolistý, mlýnské kameny, 33 tučňáků, 3 miminka umělce Davida Černého před Sovovými mlýny a Lichtenštejnský palác, v němž pobývala při návštěvě Prahy například britská královna Alžběta II.

Následovala cesta k ubytování v River hotelu Köningstein. Jedná se o botel Na Františku. Mnohé z nás překvapilo, že hotel může být umístěn na vodě. Kajuty po dvou či třech ubytovaných byly nadstandardně vybaveny.

Při hodinové vyhlídkové plavbě po Vltavě jsme mohli obdivovat další významné budovy a pamětihodnosti.

Freddie – Concert show v Divadle Radka Brzobohatého předčila naše očekávání, při procházce nočním městem doznívaly úžasné melodie v našem podvědomí a nikomu se nechtělo spát.

Páteční dopoledne jsme věnovali Galerii Myšák, konkrétně Muzeu fantastických iluzí. Tam jsme nafotili nejvíce snímků a také jsme se nadmíru pobavili.

Děkujeme oběma paním učitelkám, které pro nás skvělý zážitkový program připravily a po celé dva dny se nám trpělivě věnovaly.

žáci VIII. ročníku  

FOTO ZDE