Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Projektový den Listopad...

Projektový den Listopad...Datum konání:
20.11.2021

Podzimní projektový den začaly děti z přípravky a první třídy již ráno ve třídě. Pracovaly s listy, které našly cestou do školy a poslechly si krásnou, vtipnou a poučnou pohádku Daniely Fišerové o tom, jak vlastně vznikl podzim.

A když už trošku vysvitlo sluníčko, vyrazily ven ten podzim hledat. Trasa vedla stejnou cestou, kterou absolvovaly v září při projektu "Babí léto".

Pozorovaly změny v přírodě, které od té doby nastaly. Na jabloni, kde bylo v září plno jablek, nezůstaly žádné listy a houpá se zde posledních pár jablíček, louka není skoro vidět pro velké množství spadaného listí, potok ani nemůze téci, průtok pod mostem je ucpaný také listím. Krásně červené šípky na keři už jsou pryč a zůstaly jen scvrklé a ošklivé, tráva je suchá a hnědá, zato listí je všude a je krásně barevné.

Hrály si na listopad, jak vítr fučí a listí létá, hrály si na ježka, který se ukládá k zimnímu spánku, pomohly potoku, aby mohl téci, našly krásné červené a žluté javorové listy, obejmuly veliký srom a popřály mu na zimu "dobrou noc".

Vrátily se vyfoukané, studené, ale spokojené do školního teplíčka a byly rády, že podzim našly. Je všude kolem školy i kolem města, je všudem kolem nás.