Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Projektový týden O vlkovi a kůzlátkách

Projektový týden O vlkovi a kůzlátkáchDatum konání:
7.1.2022

Děti v přípravné třídě si hned první týden v lednu užily spoustu legrace na motivy pohádky O vlkovi a kůzlátkách. Ani si při tom dovádění a hraní nevšimly, co všechno se naučily.

V pondělí si poslechly pohádku, kterou jim paní učitelka přečetla, potom odpovídaly na otázky, které se k textu vázaly, řadily obrázky podle dějové posloupnosti a kreslily domeček, ve kterém koza s kůzlátky bydlela a vedle něj zlého vlka, jak už bouchá na dveře. V úterý modelovaly z plastelíny, naučily se kreslit kozu podle veršovaného návodu, obrázek domečku dotvořily a počítaly, co všechno maminka koza donesla z nákupu, ve středu se naučily veselou písničku o strakatém kůzlátku, které si ušpinilo košilku a zkoušely opravdu prát a věšet prádlo. Ve čtvrtek skládaly z papíru vlčí „kousací“ hlavu, se kterou improvizovaly scénky z pohádky, cvičily podle veršovaného příběhu „Vlk nenašel kůzlátka“ a hrály „skoro opravdové“ divadlo s maňásky. Na závěr týdne, v pátek, se podívaly na krásnou animovanou pohádku Vlk a sedm kůzlátek, zazpívaly si se Štístkem a Poupěnkou, cvičily koordinaci s „padákem“, když učily vlka dělat salta a přemety, aby mohl do cirkusu.

Jaké překvapení si asi připraví paní učitelka na další pondělí? To se uvidí…. FOTO ZDE