Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Putování za knihou 30.11.2021

Putování za knihou 30.11.2021Datum konání:
30.11.2021

V úterý 30. 11. 2021 jsme se v rámci třídního projektu „Putování za knihou“ vydali do Městské knihovny ve Vítkově, někteří poprvé. Paní knihovnice Martina Šostá nás seznámila s provozem knihovny, ukázala všechna oddělení, vysvětlila, za jakých podmínek se knihy, časopisy a hry půjčují. Nejvíce času jsme strávili v dětském oddělení, kde jsme si mohli „osahat“ kteroukoli knihu či časopis, zahráli jsme si také zajímavou hru „Ubongo“.

Druhou část projektového dne jsme pracovali v PC učebně a v kmenové třídě. Zajímavé byly pracovní listy o bajce a pohádce. Na internetu se nám podařilo vyhledat zajímavé citáty, všechny zaujal citát našeho prvního československého prezidenta T. G. Masaryka „Řekni mi, co čteš, a já ti řeknu, kdo jsi“.

Třídní projekt se vydařil a určitě povede k rozvoji čtenářství v naší třídě. FOTO ZDE