Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Na prahu vichřice. J.A.Komenský a Fulnek

Na prahu vichřice. J.A.Komenský a FulnekDatum konání:
2.12.2021

Žáci VII.A a VIII. roč. se mohli těšit na další projektovou výuku, tentokráte uskutečněnou ve čtvrtek 2. 12. 2021 v Muzeu Jana Amose Komenského ve Fulneku, kde bylo možno shlédnout expozici pod názvem Na prahu vichřice. Paní Hana Orlitová ve svém poutavém výkladu objasnila základní etapy Komenského života, zvláště pak se soustředila na tříleté období Komenského působení ve Fulneku v letech 1618 - 1621. Nově zrekonstruované interaktivní muzeum včetně kaple (mimochodem identická kaple je v Naardenu, místě posledního odpočinku J. A. Komenského) zaujalo žáky natolik, že by se chtěli na jaře opět vydat do Fulneku a vyzkoušet si třeba roli „barokního novináře“ v dalším edukačním programu. FOTO ZDE