Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Světový den vody - 22.březen

Světový den vody - 22.březen



Datum konání:
25.3.2022

Od nejnižších ročníků zdůrazňujeme dětem význam vody pro život. Využili jsme světového dne vody k tomu, abychom jim tuto skutečnost připomněli trochu jinak, než jen na modelu koloběhu vody v přírodě.

Vyučující dostali podklady k práci s čísly v matematice – počítali jsme s procenty, vypočítávali spotřebu, možnosti úspory vody, ztráty při kapajícím kohoutku apod. V českém jazyce jsme se využili právě probíraného učiva a pokusili se vytvořit příběh životodárné kapaliny v sedmi pádech. Dalo to práci, ale nakonec jsme to všechno zvládli. Mrňatům jsme alespoň četli pohádky, na kterých jsme prezentovali cestu vody do vodovodního kohoutku, nebo čističky odpadních vod.

Pak už dostali prostor výtvarníci a kreativní tvůrci. Kreslili obrázky na zadané téma - třeba život v kapce vody, nebo naopak – proměny pouště, nebo jak by vypadala planeta bez vody… FOTO ZDE