Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Ukliďme Česko

Ukliďme ČeskoDatum konání:
8.4.2022

Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. https://www.uklidmecesko.cz/about/zakladniInformace/

V pátek 8. dubna 2022 vyrazily dvě skupiny našich žáků se svými pedagogy, aby splnily úkol v rámci celorepublikové akce „Ukliďme Česko“.

Starší žáci vyklidili malý remízek nad ulicí Boženy Němcové, kde zlikvidovali letitou černou skládku plnou splachovačů, polystyrenu, mirelonových trubic a podobných hrůz. Kolem chodí mnoho lidí na procházky a věříme, že budou mít z čistého kousku přírody stejnou radost, jako my.

Menší děti uklidily před vjezdem do firmy Profily, kde už to vážně vypadalo, jako na smetišti. Pokračovaly pak k rybníku Paveláku a vycházkovou trasou po druhé straně zpět. Jistě je fajn, když se tam mladí lidé scházejí, ale nás ve škole učili, že když odcházíme odkudkoli, nemělo by být vidět, že jsme tam byli. To už dnes zřejmě neplatí a odvézt si po sobě plechovky a PET láhve (když jsem ke všemu ještě autem) je nejspíš problém. Větší „frajeřina“ je to prostě hodit za hlavu, přítomné dámy to jistě ocení. Takže když nám to vadí, zase to po nich uklidíme, příležitost se najde.

Ti úplně nejmladší proběhli místa, schovaná za školou, směrem k parkovišti u Lídlu a také kolem hřiště na Budišovské ulici, a nebudete věřit, kolik toho také našli, posbírali a uklidili!

Všichni věříme, že naše práce nebyla zbytečná a že nám to hezké alespoň chvíli vydrží.

Odpoledne jsme s panem školníkem všechno naložili a v sobotu odevzdali do sběrného dvora. Tak zase příště.

FOTO ZDE