Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Život v pohybu

Život v pohybuDatum konání:
7.4.2022

Ve čtvrtek 7. dubna k nám zavítala společnost „Dětský muzikál“ s preventivním programem „Život v pohybu“. Aktivity probíhaly ve dvou blocích, zvlášť pro předškoláky a žáky 1. stupně a následně pro žáky 2. stupně.

V pohybovém programu, kde byly představeny ZUMBA, BALANCE WORKOUT, TABATA, POWER JÓGA a CONTEMPORARY DANCE, cvičitelka Vendula rozpohybovala děti, asistentky i učitele.

Projekt podpořil zdravé sebevědomí žáků, prevenci proti šikaně a vyřazování jedinců z kolektivu.

„Učitelka tanca ma naučí, jako dámy držať v náručí….“ zpíval svého času slovenský zpěvák Pavol Hammel. Tak ta naše dnešní učitelka tance vyzkoušela s dětmi různé taneční styly – od baletu, přes klasické tance, hip hop, posilovací cviky s hudbou, až k hereckým muzikálovým kreacím. Pravda - chlapci po této lekci nebudou umět správné držet dámu při tanci, ale zdá se, že je tyto taneční chvilky bavily mnohem víc. Malí se vyřádili a velcí k našemu velkému překvapení nezvykle fungovali. Jistě, ani absolventka taneční akademie nemohla přesvědčit všechny, ale to v našich podmínkách ani nikdo nečekal. Berme tuto zkušenost jako příjemné zpestření tělesné výchovy a kdo ví, možná se nějaký taneční talent časem projeví.

FOTO ZDE